Aeroklub Jeleniogórski
Aeroklub Jeleniogórski
Aeroklub Jeleniogórski
Aeroklub Jeleniogórski
Aeroklub Jeleniogórski

Pogrzeb Jacka Dziedzio

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że 14 stycznia odszedł nasz kolega, wieloletni członek Aeroklubu Jeleniogórskiego Jacek Dziedzio. W imieniu całej społeczności Aeroklubu Jeleniogórskiego składamy serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim.

Informujemy, że ceremonia pożegnania naszego Kolegi Jacka Dziedzio odbędzie się w dniu 20 stycznia 2024 roku (sobota) na Nowym Cmentarzu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze o godzinie 13:30.
„Wspomnienie jest formą spotkania”
Khalil Gibran


Jacek Dziedzio urodził się 29 lutego 1959 roku w Jeleniej Górze. Tutaj rozpoczął swoją lotniczą drogę , kontynuował w ten sposób pasję swojego ojca wybitnego pilota i instruktora Wiesława Dziedzio. Jacek obdarzony był wyjątkowym talentem lotniczym, o czym świadczy zdobyta w wieku zaledwie szesnastu lat Srebrna Odznaka Szybowcowa. Jego pasja, talent i umiejętności spowodowały, że bardzo szybko zdobył sobie powszechne uznanie w lotniczym środowisku.Swoje umiejętności rozwijał w trakcie studiów na wydziale lotniczym Politechniki Rzeszowskiej.Podczas studiów latał intensywnie zarówno na szybowcach, jak i na samolotach, podwyższając swoje kwalifikacje lotnicze. Zdobył uprawnienia instruktora szybowcowego i samolotowego oraz Złotą Odznakę Szybowcową z dwoma diamentami. Po ukończeniu studiów, w roku 1986, otrzymał dyplom mgr inż. pilota i podjął pracę zawodową w AJ jako instruktor samolotowy i szybowcowy. Następnie, do roku 1996 był Szefem Technicznym i Dyrektorem Aeroklubu. Przez kolejny rok pracował w Aeroklubie Zagłębia Miedziowego jako szef wyszkolenia, zaś w roku 1998 analogiczną funkcję pełnił w Aeroklubie Ziemi Koszalińskiej. Był niezwykle cenionym instruktorem szybowcowym i samolotowym, jak również egzaminatorem Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej. Był pilotem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Jednostki Poszukiwawczo Ratowniczej BARYT. Z sukcesami brał udział w zawodach samolotowych i szybowcowych. Był jednym z nielicznych pilotów dla którego żaden aparat latający nie miał tajemnic, jego umiejętności budziły zachwyt i szacunek. Jako pilot zawodowy, instruktor, spędził w powietrzu kilkanaście tysięcy godzin na wszelkiego rodzaju typach statków powietrznych.
Tak trudno dzisiaj pogodzić się z odejściem Jacka. W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu z Rodzicami, Dziećmi i Wnukami Jacka. Podobno nie ma ludzi doskonałych, ale bywają doskonali piloci Jacek Dziedzio był pilotem doskonałym.

share